Сергій Чаплян
 
 
Сергій Чаплян
податкове право, будівництво, договірне право
керуючий партнер, адвокат

 

Досвід

Більш, ніж 13 років активної юридичної практики. Кількість справ за цей час рахується на сотні.

Про свою професію

Адвокат, передусім, це спеціаліст, професіонал.

Я маю на увазі і теоретичний базис, і досвід – те, що дає можливість розглядати проблему клієнта не як глухий кут, але як основу для подальшого виходу з, здавалося б, безнадійної ситуації.

При цьому адвокат – це не комп’ютер із законодавчою базою, це жива людина. Людина, здатна слухати і чути, здатна дати пораду або надати допомогу тому, хто її потребує.

Формула успішної справи

Стандартна формула виглядає так: встанови всі факти, знайди причинно-наслідковий зв’язок, встанови норми, які мають застосовуватися в даному випадку, зроби висновки. Здавалося б, все просто?

Аж ніяк. Тому що і факти, і норми часто-густо (і це, скоріш, правило, аніж виняток) допускають двояке тлумачення. В одному й тому ж випадку можна поставити знак «плюс», а можна – «мінус». І тут вже підключається майстерність юриста: як переконати, що тут «плюс», а там – «мінус»? Це мистецтво. Не даремно ж кажуть: «В спорі перемагає не той, хто правий, а той, хто уміє спорити».

Авторитет в адвокатській діяльності

З великих адвокатів минулого – Федір Никифорович Плевако, чий непересічний літературний талант, широка ерудиція і надзвичайна винахідливість заслужено здобули йому славу одного з кращих адвокатів свого часу.

Вражають промови Цицерона. Взагалі, слід зауважити, спадок давньоримських ораторів абсолютно незаслужено забутий сучасними юристами-практиками.

І наостанок – кіногерой. Адвокат Ганс Рольф, блискуче виконаний Максимілліаном Шеллом, з кінофільму «Нюрнберзький процес». Це той самий приклад, коли робота адвоката стає мистецтвом.

У вільний час

Книги, подорожі, фортепіано, йога.

Контакти