Ліквідація бізнесу

Помалу їдеш – далі заїдеш

В західних країнах фірми пишаються своєю історією, якщо вона нараховує десятиліття. В наших реаліях «фірма з історією» іноді потенційна проблема. Питання в тому, що така «історія» - чудова нагода для проведення різноманітних перевірок, включаючи податкові. Результати таких перевірок далеко не завжди втішні для бізнесу. Звичайно, є механізми оскарження. Але в багатьох випадках розумніше до перевірки не доводити. І найбільш розсудливий шлях – закрити підприємство, не чекаючи перевірки (при цьому ніхто не заважає паралельно відкрити нове підприємство і перевести господарську діяльність на нього).

Юридичних способів ліквідації не так вже й багато: ліквідація в загальному порядку, продаж корпоративних прав, що називають також «швидкою ліквідацією» або «альтернативною ліквідацією», і банкрутство.

Який з цих шляхів обрати – залежить від конкретної ситуації. Вона дасть відповідь, буде це «швидка ліквідація» чи ліквідація в загальному порядку. Головне, щоб це була «правильна ліквідація», яка дозволить досягнути поставленої мети і уникнути проблем в майбутньому.

Артем Хачатурян
 
 
Керівник практики:
Артем Хачатурян
партнер

Контакти