УГОДА ДОРОЖЧА ВІД ЗОЛОТА

Грамотний договір: як заробити, а не втратити?

Можна скільки завгодно розповідати, що договір має бути грамотним, ретельно розробленим і т.д. і т.п.

Практика свідчить, що 70 % підприємців починають розуміти різницю між грамотним і неграмотним договором, лише серйозно обпікшись на практиці.

Які «пастки» може містити договір?

Пам’ятаєте «газову» угоду між Україною та Росією? Українцям її презентували як стовідсоткову перемогу наших перемовників. А що насправді? А насправді цю угоду можна було б цілком вмістити у два пункти:

Пункт 1. Газпром завжди правий.

Пункт 2. Якщо Газпром не правий, читайте пункт 1.

«Пастки» цього договору – непрозорий і заплутаний механізм формування ціни, що відкриває можливості для маніпуляцій; несправедлива формула «бери або плати», що нав’язує покупцю обов’язок за будь-яких умов оплатити певний обсяг товару незалежно від його придбання тощо.

Проект будь-якого договору містить чимало «пасток», які необхідно своєчасно (тобто до підписання договору) виявити і знешкодити.

Сказане – срібло, а несказане – золото.

В договірних відносинах ця народна мудрість не спрацьовує. Інколи несказане слово куди як небезпечніше, аніж сказане. Ось приклад – відомий Будапештський меморандум, що закріпив гарантії ряду держав Україні в обмін на відмову від ядерної зброї. Але от біда: гарантії є, а механізму реалізації – немає. Він не узгоджений, не прописаний, не закріплений. Завдяки цьому тепер кожен із підписантів трактує свої зобов’язання як хоче (зрозуміло, з вигодою для себе). Хто лишається крайнім, мабуть, нагадувати не потрібно.

Розумний вчиться на своїх помилках. Мудрий – на чужих. Бути мудрим – виходить дешевше.

При складанні договорів наші спеціалісти враховують не лише прямі вимоги законодавства, але й специфіку договору, а також його можливі наслідки, в тому числі податкові.

Ми забезпечуємо:

1) аналіз і складання договорів будь-якої складності, з урахуванням практики;

2) зміну, розірвання, визнання недійсними договорів;

3) примусове виконання договорів.

Щоб скласти грамотний договір, логіки та здорового глузду – замало. Необхідно ще добре знати законодавство і специфіку договору.

Контакти